Fiat AUTO-MOBIL WEJHEROWO Fiat AUTO-MOBIL WEJHEROWO
      
Alfa Romeo Dostawcze Lancia Abarth  
 
    www.fiat.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

   


2013-05-29
Fiat 500L dociera do Ameryki Północnej.

  • Statek z pierwszymi 3.000 samochodów Fiat 500L dotarł 23 maja do portu w Baltimore (Stany Zjednoczone) a 26 maja do końcowego celu podróży - portu Halifax, na wybrzeżu Kanady .
  • Statek cargo wypłynął z portu Bar w Czarnogórze 10 maja, gdzie samochody 500L dotarły transportem kolejowym z fabryki Kragujevac w Serbii: największego zakładu produkującego samochody w Europie Południowo-Wschodniej.
  • Fiat 500L to jedyny model w swoim segmencie w Europie, który rejestruje ciągły trend wzrostowy, pomimo słabej koniunktury ekonomicznej: od momentu wprowadzenia na rynek do chwili obecnej zostało zarejestrowanych prawie 34.000 egzemplarzy.

Statek cargo z pierwszymi 3.000 samochodów Fiat 500L przeznaczonymi na rynki północnoamerykańskie przybił do portu w Baltimore (Stany Zjednoczone), gdzie wykonał pierwszą dostawę, aby ruszyć następnie dalej i 26 maja dotrzeć do portu w Halifax, na wybrzeżu Kanady, gdzie zakończył swoją podróż.

3.000 egzemplarzy Fiata 500L przetransportowano najpierw drogą kolejową z zakładu  Kragujevac  w Serbii do portu Bar (Czarnogóra), gdzie 10 maja zostały  załadowane na statek cargo, którym popłynęły aż do wybrzeży Ameryki.

Produkcja seryjna modelu Fiat 500L na rynek północnoamerykański rozpoczęła się w marcu w fabryce Kragujevac, największym zakładzie produkującym samochody w Europie Południowo-Wschodniej. W lutym br. Fiat Serbia został wyróżniony prestiżowym tytułem 'Companybest 2012' przyznawanym przez jury Autobest - organizację motoryzacyjną europejskich rynków wschodzących - za transformację, której dokonano w zakładach mechanicznych Kragujewac, które są dzisiaj jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie.

Fiat Automobiles Serbia (FAS) zaplanował na rok 2013 produkcję w ilości pomiędzy 110.000 a 150.000 egzemplarzy, która zaspokoi popyt na te samochody na ponad 100 rynkach na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, Azji i Pacyfiku, gdzie wkrótce model Fiat 500L będzie sprzedawany. W związku ze wzrostem produkcji oraz planów eksportu modelu Fiat 500L, zatrudniono około 600 nowych pracowników: obecnie fabryka zatrudnia nieco ponad 3.000 osób, a prawie 1.200 osób pracuje u dostawców.

Elegancki, innowacyjny, dbający o środowisko, Fiat 500L umacnia swoją pozycję odnoszącego sukcesy samochodu - kompaktowy na zewnątrz, przestronny wewnątrz, wyjątkowo wszechstronny i z pełną ochroną pasażerów, potwierdzoną prestiżowymi 5 gwiazdkami EuroNCAP - jest równocześnie jedynym modelem, który rejestruje ciągły trend wzrostowy, pomimo słabej koniunktury ekonomicznej: od momentu wprowadzenia na rynek, jesienią 2012 roku do chwili obecnej, zostało zarejestrowanych prawie  34.000 egzemplarzy.

Ważne dane potwierdzające ogromny potencjał modelu  500L, 'City Lounge' Fiat, który łączy w jednym cechy pozornie nie do pogodzenia: kompaktowe wymiary zewnętrzne pojazdu z segmentu B, połączone z przestronnością wnętrza i bogatym wyposażeniem typowym dla samochodu z segmentu C. Całość oferowana w przystępnej cenie auta miejskiego, posiada unikalną, dodatkową zaletę: wyjątkową osobowość  Fiata 500, prawdziwej ikony Made in Italy.

Do jego cech szczególnych należą niskie zużycie paliwa i emisji dwutlenku węgla, liczne konfiguracje wyposażenia wnętrza i maksymalna elastyczność przestrzeni załadunkowej. Fiat 500L może poszczycić się najlepszym wskaźnikiem przestronności wnętrza w swojej kategorii  - dzięki maksymalnemu oszkleniu karoserii, które doświetla wnętrze i potęguje wrażenie „panowania nad drogą", a także najniższymi kosztami eksploatacji połączonymi z najlepszymi osiągami. Dodatkowo, w ostatnim czasie gama wzbogaciła się o dwa nowe silniki: 1.6 Multijet II o mocy 105 KM i 0.9 TwinAir Turbo o mocy 105 KM.

Dodatkową nowością jest dostępny w sprzedaży na rynkach Europy od czerwca br., nowy 500L Trekking. Adresowany do entuzjastów aktywności plenerowej i sportów na otwartym powietrzu, nowy Fiat 500L Trekking łączy off-roadowy wygląd z „inteligentnym" napędem przedniej osi za sprawą innowacyjnego systemu kontroli trakcji „Traction+", który w połączeniu z ogumieniem seryjnym M+S, poprawia własności jezdne na podłożu o niskiej przyczepności, szczególnie w momencie ruszania z miejsca. A wszystko to bez uszczerbku dla przestrzeni i wszechstronności samochodu opartego na koncepcji City Lounge - mającej jednoczyć drobne przyjemności i wielkie życiowe emocje: własne pociechy, przyjaciół, muzykę.

Jeszcze jedna ciekawostka: 3.000 egzemplarzy Fiata 500L, które dotarły do Ameryki Północnej jest wyposażonych w nowy silnik 1,4 l MultiAir Turbo o mocy 160 KM. Ta jednostka napędowa, przeznaczona wyłącznie na ten rynek oferuje najwyższy stosunek mocy do pojemności skokowej i najlepsze wartości mocy  (160 KM) i momentu obrotowego(250 Nm) w swojej kategorii. Możliwy do połączenia z sześcioprzekładniową manualną skrzynią biegów lub z automatyczną sześcioprzekładniową skrzynią biegów z podwójnym suchym sprzęgłem  - która jest ekskluzywnym wyposażeniem w tej kategorii - zespół napędowy Fiata 500L sprzedawanego w Ameryce Północnej zapewnia rewelacyjne osiągi i ogromną przyjemność czerpaną z jazdy.  Cechy te są jeszcze bardziej podkreślone przez typowo europejski handling oraz szybki i precyzyjny układ kierowniczy.

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies